چهارشنبه, 05 تیر 1398 ساعت 14:05

مراسم گرامی داشت زلزله زدگان دیلمان در پیرکوه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 مراسم گرامی داشت زلزله زدگان دیلمان در پیرکوه

 

29 سال از زلزله مهیب و خانماسوز گیلان و زنجان می گذرد و مردم این دو استان نمی توانند عزیزان در گذشته در این حادثه را فراموش  کنند.

 

 

 به مناسبت بیست و نهمین سالروز زلزله رودبار، منجیل، دیلمان و … با حضور، مهندس صوفی فرماندار شهرستان سیاهکل، یوسف قاسمی نماینده اسبق  سیاهکل و لاهیجان، دکتر رضا حیدری نژاد رئیس سابق اداره گاز شهرستانهای سیاهکل و لاهیجان، همچنین جمعی از روحانیون، مدیران و مسئولین نهادها و مردم منطقه در مسجد صاحب الزمان(عج) پیرکوه برگزار شد.

 

در این مراسم با شکوه یاد و خاطره همه درگذشتگان این حادثه غم انگیز گرامی داشته شد. مجری مراسم  طی سخنانی مطالبات و خواسته های به حق مردم منطقه را به سمع و نظر نماینده و فرماندار این شهرستان رساند.

مهندس صوفی فرماندار سیاهکل طی سخنانی عملکرد دستگاههای اجرایی در منطقه دیلمان و پیرکوه را برشمرد و کمبود اعتبارات را عامل مهم مشکلات پروژه های منطقه قلمداد کرد.


به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی ابریشم پرس ، لطف اله سیاهکلی مرادی آخرین سخنران این مراسم بود که با اشاره به  ویژگی های  اصلی حکومت اسلامی گفت: این حکومتها بر پایه عمل صالح است . عمل صالح یعنی عملی که خیر در آن است. یعنی کاری که برای مردم می کنیم کار درست باشد. به عنوان مثال اگر کسی باعث ساخت کارخانه سیمان که  در منطقه دیلمان شده و موجبات آزار مردم را بوجود آورده آدم صالحی نیست!

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام فایل آن لطف-اله-سیاهکلی-مرادی-620x410.jpg است

 

معاون سابق سازمان صدا و سیمای کشور افزود: چهل سال دوم انقلاب، دوره تجربه است و در این دوره نباید مدیران بی اخلاق و فاسد به روی کار بیایند.

وی در ادامه با اشاره به قدرت ایران در جهان و با مقایسه وضعیت فعلی نظام جمهوری اسلامی و دوران پهلوی  گفت: آن زمان اگر برای یک سرباز امریکایی کوچکترین اتفاقی می افتاد، شاه ایران بازخواست می شد. اما امروز به درجه ای از اقتدار رسیده ایم که پهباد امریکایی را به راحتی مورد هدف قرار می دهیم و هیچ اتفاقی هم نمی افتد.

سیاهکلی مرادی همچنین با انتقاد از وضعیت فعلی کشور گفت: امروز در درون وضع خوبی نداریم و نیازمندیم قوه قضائیه ورود کند و با مدیران فاسد برخورد کند .

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص تولید ثروت در کشور گفت: تولید ثروت به معنی فروش نفت نیست. اینکه نفت خام را بفروشیم و به جای پول کالا بگیریم و منجر به تعطیلی تولید داخلی شود، نوع درستی از مملکت داری نیست.

رئیس سابق سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی همچنین گفت: نظم کشور از مجلس است. اگرمجلس ناکارآمد باشد قوانین ناقص تصویب می کند.

وی با تاکید براینکه بدبختی و خوش بختی ما دست خودمان است گفت : با انتخاب درست نمایندگان مجلس و رئیس جمهور، مدیران سالم و درستی برسر کارمی آیند که به رفع مشکلات کمک می کنند.

دکتر رضا حیدری نژاد، که یکی از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است، پس از پایان مراسم در پیرکوه با مردم خونگرم به گفتگو نشست و از نزدیک مشکلات و بن بست های اقتصادی، عمرانی و ... مردم پیرکوه را مورد بررسی قرار داد.

 

 

 

خواندن 106 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 05 تیر 1398 ساعت 14:35
برای ارسال نظر وارد سایت شوید