پنج شنبه, 30 خرداد 1398 ساعت 06:52

عمده‌ترین ضعف سیاهکل و لاهیجان ضعف مدیریتی است/ افرادی که نگران اوضاع دو شهرستان هستند؛ از من خواسته‌اند تا به انتخابات مجلس ورود کنم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رئیس اسبق اداره گاز شهرستان سیاهکل در پاسخ به این سؤال که آیا در انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور خواهید یافت، گفت: تعداد زیادی از دلسوزان، مردم و نخبگانی که نگران اوضاع دو شهرستان لاهیجان و سیاهکل هستند، از من خواسته‌اند تا به انتخابات مجلس شورای اسلامی ورود کنم.

 

به گزارش درسیاهکل، رضا حیدری نژاد رئیس اداره گاز شهرستان لاهیجان در نشست با اصحاب رسانه شهرستان‌های سیاهکل و لاهیجان، با بیان اینکه خبرنگاران نقش بسیار مهمی در جامعه دارند؛ از همیاری و همکاری خبرنگاران در هفت سال مدیریت خود در اداره گاز این دو شهرستان، قدردانی کرد.
وی اظهار کرد: همان‌گونه که مستحضرید افتخار داشتم ۷ سال با عنوان مدیر مجموعه گاز، خدمت مردم خوب و بافرهنگ شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل باشم و در طول این ۷ سال فراز و فرودهای زیادی داشتیم که شما اصحاب رسانه با توجه به اهمیت اطلاع‌رسانی، همواره به عنوان بازوهای توانمند و یاری‌رسان، به ویژه در افتتاحیه‌ها و بحران‌ها، همیشه در کنار ما بودید، همواره به دنبال فرصتی بودم تا بتوانم از خانوادهٔ رسانه در این دو شهر، تقدیر و تشکری هرچند کوچک داشته باشم.
رئیس اداره گاز شهرستان لاهیجان خاطرنشان کرد: زمانی در شرکت‌های ملی صنایع پتروشیمی به عنوان مدیر روابط عمومی عهده‌دار مسئولیت بودم و ارتباطات خوب و مؤثری با خانواده رسانه داشتم، قطعاً رسانه‌ها می‌توانند یکی از بازوهای اصلی و توانمند مدیران سازمان‌ها و نهادها باشند.

حیدری نژاد افزود: بدیهی است به این نقش اعتقاد دارم و فکر می‌کنم درگذشته و در عمل آن را اثبات نموده‌ام، ضمن اینکه بحث اطلاع‌رسانی یک مقوله بااهمیت در زمان بحران است که توانسته به ارتباط مجموعه شرکت گاز و خدمات‌رسانی بهتر با مردم در زمان بحران کمک نماید.

وی در رابطه با عقب‌ماندگی توسعه دو شهرستان، با بیان اینکه عمده‌ترین ضعف ما ضعف مدیریتی است، گفت: امیدوارم با ایجاد همدلی و همکاری، شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل به جایگاه واقعی خود برسند، البته برای توسعه و پیشرفت نیاز به اراده، تلاش و تغییر داریم تا از شرایط فعلی به جایگاه مطلوب برسیم.

رئیس اسبق اداره گاز شهرستان سیاهکل در پاسخ به این سؤال که آیا در انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور خواهید یافت، تصریح کرد: تعداد زیادی از دلسوزان، مردم و نخبگانی که نگران اوضاع دو شهرستان لاهیجان و سیاهکل هستند، از من خواسته‌اند تا به انتخابات مجلس شورای اسلامی ورود کنم و به همین جهت در روزهای آینده از اداره گاز لاهیجان استعفا می‌دهم، البته تا ۱۶ خرداد برای قطعی کردن ورود به انتخابات فرصت داریم.

حیدری نژاد در پاسخ به این سؤال که آیا برای فعالیت‌های فراجناحی و اجتماعی از سوی سیاسیون فشارهایی بر شما وارد شده است، ابراز کرد: وقتی کسی در کشور ما پست و مسئولیت قبول می‌کند، باید علاوه بر مدیریت، خود را دلسوز مردم بداند، اگر قرار باشد با تهدید و ناملایمت ها کنار بکشیم، جامعهٔ ما از شرایط فعلی عقب‌تر خواهد رفت و توسعه‌ای اتفاق نخواهد افتاد.

وی افزود: قطعاً در این سال‌ها با مشکلات زیادی روبرو بودم، اما اجازه بدهید نگویم این مشکلات از کجا و از سوی چه کسانی بود و تلاشمان را بر همدلی و توسعه شهرمان متمرکز کنیم، دنبال کارهای اجرایی باشیم، بین سیاست و سیاست زدگی، تمیز قائل شویم، صداقت را وارد سیاست کنیم، در کارهایمان خدا را ناظر بدانیم و اهدافمان را در راستای خدمت به مردم تنظیم کنیم.

رئیس اداره گاز لاهیجان با بیان اینکه از سال ۹۱ تا ۹۳ با عنوان مدیر مجموعهٔ گاز در شهرستان سیاهکل و پس‌ازآن با عنوان مدیر اداره گاز شهرستان لاهیجان در حال خدمت‌رسانی به مردم این دو شهرستان هستم، گفت: یک سال پس از حضور در شهرستان سیاهکل؛ روستاهای چوشل، زیارتگاه، برپشته سر، بیجارپشت، روبرابر، سرارود، کرف کل، کل سرا، کیش محله، نیج و … گازدار شدند.
حیدری نژاد بیان کرد: در سوم خرداد ۹۳ و با همت مجموعه اداره گاز سیاهکل، مراسم افتتاح و بهره‌برداری گازرسانی به شهر دیلمان، اسپیلی، آسیابر، اشکوی، باباولی، خاک شور، قشلاق، لور، گولک، میکال، گرماور و… را با روشن کردن مشعل گاز در مسجد جامع دیلمان برگزار کردیم تا مردم این بخش کوهستانی از این نعمت الهی برخوردار شوند.
وی در رابطه با خدمات انجام‌شده در اداره گاز شهرستان لاهیجان در چند سال گذشته گفت: گازدار کردن تمامی روستاهای شهرستان لاهیجان با پایان گازرسانی به ۹۰ روستای باقی‌مانده بدون گاز از مجموع ۱۸۰ روستای شهرستان و کسب عنوان شهرستان «سبز» برای لاهیجان، گازدار کردن ۱۵۵ خانوار در روستاهای کلشتاجان و انارستان که به دلیل مشکلات مربوط به طرح اتوبان بدون گاز بودند، پیشرو بودن لاهیجان در افتتاح پروژه‌های بند «ق» تبصره ۲ بودجه سال ۹۳ در سطح کشور و راه‌اندازی سیستم قرائت آنلاین در لاهیجان، ازجمله افتخاراتی بود که با کمک همکاران اداره گاز توانستیم برای این شهرستان به ارمغان بیاوریم.

رئیس اداره گاز لاهیجان در خصوص انجام کارهای زیربنایی و زیرساختی که از سوی این اداره انجام شده است، تصریح کرد: احداث ایستگاه‌های تقلیل فشار در روستاهای زمیدان، کوه بیجار، دهسر تموشل، گوکه، پهمدان، شیرجه پشت و سراجار باهدف جلوگیری از افت فشار در زمستان و اوج مصرف، رینگ کردن شبکه‌های گاز لاهیجان با شهرستان‌های هم‌جوار مانند سیاهکل، آستانه و لنگرود در چارچوب توسعهٔ پایدار، گازدار کردن تمام صنایع شهرستان لاهیجان از قبیل کارخانه‌های چای، برنج‌کوبی‌ها، شالی‌کوبی‌ها، پرورش دام و طیور و تمام مجموعه‌ها و اماکنی مانند ورزشگاه‌ها و استخر و…. از دیگر اقدامات انجام‌شده در این مدت بود.

حیدری نژاد با اشاره به اقداماتی که در چارچوب مسئولیت‌های اجتماعی اداره گاز شهرستان لاهیجان انجام شده است، یادآور شد: بسترسازی و احداث پارکینگ حدود چهار هزار مترمربع روبروی اداره گاز به جهت تکریم ارباب‌رجوع و استفادهٔ شهروندان، ایجاد مجموعهٔ ۲ هزار متری نهالستان به یاد ۶۵۰ شهید سرافراز لاهیجان، ایجاد یک نمازخانه بین راهی و شش سرویس بهداشتی، بازسازی حدود ۸۰۰ مترمربع ساختمان اداره گاز لاهیجان و رودبنه، تشکیل مجموعهٔ سفیران انرژی و جذب نیروهای همیار گاز شامل برخی از کارکنان ادارات شهرستان، بسیج، هلال‌احمر، دهیاران، شوراها، انجمن‌های مردم نهاد مانند بوم بانان که این کار در استان گیلان بی‌نظیر است.

خواندن 31 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 30 خرداد 1398 ساعت 06:57
برای ارسال نظر وارد سایت شوید